Lojistikte Sigortalı Taşımanın Avantajları Nelerdir?

Malların bir yerden diğer bir yere taşınması ve bu taşıma sırasında karşılaşılan tehlikeler, ekonomik yönden son derecede önemlidir. Günümüzde birçok firma sigortasız yaptırdığı taşımalarda karşılaştığı tehlikeler nedeni ile ekonomik kayba uğramaktadır.

Nakliye sigortası, lojistik operasyon sırasında karşılaşılabilecek bu tehlikelere ve ekonomik kayba karşı malın uğrayabileceği hasarları karşılayan bir sigorta türüdür. Yüklerinizi sigortalı olarak taşıtarak oluşabilecek maddi zararlara karşı firmanızı koruyabilirsiniz.

Sigortalı Taşıma yaptırarak;

-Yükünüzü; yükleme, aktarma ve boşaltma sırasında doğabilecek risklere karşı koruyabilir,

-Nakliye sırasında karşılaşılabilecek kaza, taşımada meydana gelebilecek yüke zarar gelmesi gibi durumlarda ekonomik zararları ortadan kaldırabilirsiniz.

Webnak’la yapacağınız taşımalarınızda yükleriniz 500 bin TL’ye kadar ücretsiz olarak sigortalanır. Tehlike oluşması durumunda tüm süreci Webnak sizin adınıza takip eder ve sonuçlandırır.

Sigortalı Taşıma Yaptırırken Nelere Dikkat Etmeliyim?

Yükünüzü sigortalı taşıtırken ilk dikkat etmeniz gereken konu sigortanın kapsamıdır. Taşıtmak istediğiniz yük türünün sigorta kapsamında yer alıp almadığını kontrol etmeniz çok önemlidir. Bazı sigorta poliçelerinde kapsam dışı bırakılan yük türleri belirtilebildiği gibi, sadece kapsama alınan yük türü bilgileri de yer alabilmektedir.

Diğer dikkat etmeniz gereken konu ise yükün emtea bedelinin sigorta tarafından kapsama alınıp alınmadığı ya da ne kadar bedelin kapsama dâhil edildiğidir. Ayrıca sigorta kapsamına alınan bedel, yük türünüze göre de farklılık gösterebilir.

Webnak Sigorta Poliçemizin detaylarına sitemizin ‘Belgeler’ bölümünden ulaşabilir ya da 444 65 59 numaralı Webnak Destek Hattımıza ulaşarak Sigorta Poliçemizin mail adresinize gönderilmesini talep edebilirsiniz.

Taşımanın Sadece Sigortalı Olması Güvenlik Açısından Yeterli midir?

Sigortalı taşıma yaptırmak yükleme, aktarma ve boşaltma sırasında doğabilecek ekonomik kayıpların karşılanması adına çok önemlidir. Bunun yanı sıra güvenilir firma ve kamyoncularla çalışmanız, risk oluşumunun en aza indirilmesi adına büyük önem taşımaktadır.

Yüklerinizi güvenilir ellere teslim etmeniz için Webnak, tüm taşımalarınızı sadece belgeleri kontrol edilmiş ve onaylanmış kamyoncularla yapar. Sistemimize üye olan kamyoncuların SRC, Ehliyet, Ruhsat, Araç Muayene gibi evrakları, konusunda uzman Operasyon Birimlerimiz tarafından kontrol edilir.

Taşımalarınızı sigorta hizmeti sağlayan güvenilir firmalar ile yaptırarak; hem risklerin en aza indirilmesini hem de tehlike ile karşılaşılması durumunda doğacak zararın karşılanması sağlar.

Yükünüzü ücretsiz nakliye sigortası ile taşıtmak için www.webnak.com.tr   sitemize üye olarak hemen araç talep edebilirsiniz.