Firmalar Yüklerini Taşıtırken Nelere Dikkat Etmelidir?

Tüm firmaların bin bir emekle ürettiği ürünler çok değerlidir. Bu sebeple yüklerini taşıtan firmaların dikkat etmesi gereken konular bulunmaktadır.

Kurumsal Firmalar İle Taşıma Yapılması

İnternet üzerinden veya telefon yoluyla araç bulmak istediğinizde, yük taşıtma talebinizi mutlaka sabit iletişim bilgileri bulunan, aradığınızda ulaşabileceğiniz ve bilgi alabileceğiniz firmalara iletmelisiniz.

Şirketlerin web sitesinin olması, sitede yer alan iletişim veya künye kısmı bölümlerini detaylı incelemek çok önemlidir. Sitede yeteri kadar bilgi var mı ve bu bilgiler doğru mu? Bu bilgileri teyit ettikten sonra ilgili nakliyat firması ile çalışmak için adım atmış olursunuz. Bu bölümlerde firma adresi, firma ismi, sabit telefon varsa müşteri hizmetleri numarası gibi bilgilerin bulunmasına dikkat edilmelidir.

Webnak; internet şirketlerine yatırımları ile tanınan, Erikli Su’yun eski sahibi Hasan Aslanoba tarafından 2014 yılında kurulmuştur. Yükünüzün alınmasından teslimine kadar olan süreçte ve diğer operasyonel işlemlerde işinde uzman size özel olarak atanan Satış Ekibi, Operasyon ve Müşteri Hizmetleri ile hizmet vermektedir.

Taşıma İçin Mutlaka Evraklar Tam Olmalı

Yükünüzü taşıyacak kamyoncunun ve aracına ait gerekli belgelerinin olması ve güncelliğini yitirmemiş olması çok önemlidir. Sahte belgelerle yükünüzü taşıtmaya talip olan firma veya kişiler ile çalışmanız durumunda dolandırılma ve bin bir emekle ürettiğiniz ürünlerinizin kaybını yaşayabilirsiniz.

Webnak olarak; üye olan kamyoncuların SRC, Ehliyet, Ruhsat, Araç Muayene gibi birçok evrağı bizzat konusunda uzman Operasyon Birimlerimiz tarafından kontrol ediliyor. Sistemimizde sadece belge kontrolü yapılan ve üyeliği onaylanan kamyoncular taşıma yapabiliyor.

Sigorta Yapılmalı

Yükünüzü mutlaka sigortalı taşıtmanız gerekiyor. Sigorta içeriği, muhtemel kaza riskine karşı tüm yüklerinizi güvence altına alır. Sigorta sözleşmesini görmeden sadece telefon üzerinden ya da yüz yüze görüşerek bile olsa yükünüzü kesinlikle kimseye teslim etmeyin.

Webnak tüm yüklerinizi 500bin TL’ye kadar sigortalı olarak taşıyor. Webnak yükünüzü %100 sigorta güvencesi ile taşıyor.